Prostat Çayı - Prostat Iltihabı - Prostat Büyümesi
 
Prostat Çayı - Prostat Iltihabı - Prostat Büyümesi


ARI POLEN ÇAYI (100 Süzen Demlik Poşet)
Polen çayı; Avrupa Birliği ve Uzak Doğu ülkelerinde ''
TIBBİ ÇAY'' olarak adlandırılmıştır. Uzak Doğunun bir eyaleti olan Yunnan'ın tümüyle doğal bitkilerinden seçilmiş, Southern Dian Herbals ve Yunnan yerli halkının geleneksel formülü temelinde modern yöntemlerle 20 kişilik Japon ve Çin'li doktor grubu tarafından bilimsel olarak hazırlanmıştır. Uzak Doğuda Yunnan eyaleti zengin bitki çeşitliliği ile ünlenmiştir.
''Bitki ve Lezzet Krallığı'' 
''Çiçek ve Çayın Anavatanı'' 
''Doğal İlaç Hazinesi''olarak bilinmektedir.Özel olarak seçilen Lahana Poleni, Semizotu, Epilobium ve Karahindiba bitkileri kadın hastalıkları ve prostat tedavisini destekleyici, ısı değişimi ve vücudun toksinlerden arındırılması yoluyla gerçekleştirilen, hastanın iyileşmesinde önemli katkı sağlayan yardımcı bitkisel karışımdır. İdrar yapma zorluğu, İdrar Yolları Enfeksiyonu tedavisinde, iltihabı gidermede, vücuttaki toksinlerin atılmasında, diüretik ve antibiyotik tedavisinde yardımcıdır. Aynı zamanda saf ve hoş bir lezzete sahiptir.

İDRAR YOLU ENFEKSİYONU
İdrar yolu enfeksiyonu, özellikle kadınlarda ve erkeklerde sıkça rastlanılan bir sorundur. Çoğu zaman aşırı ağrı ve bazı sıkıntılara yol açabilir. Bazen kendiliğinden geçeceği gibi, bazen de doktorun reçete ile vereceği antibiyotik tedavisi yeterli olmaktadır. Çok sık olmasa da çocuklarda da rastlanılan bir rahatsızlıktır. Basit bir idrar tahlili ile hemen tanı konulabilir. Bu hastalığa neden olan başlıca faktör bakterilerdir.

Vücut tarafından normalde hemen atılabilen bakteriler, bazı durumlarda vücudun savunma mekanizmasını bozarak enfeksiyon oluşumuna yol açabilir. İdrar yolu denildiği zaman böbrekler, mesane, idrar kanalları, üretra aynı anda değerlendirilir. İdrarın bedende oluşarak dışarı atılmasını sağlayan bu bölgeler, alt ve üst idrar yolları diye iki gruba ayrılır. İdrar yolu enfeksiyonuna neden olan mikropların en bilindiği insan dışkısında var olan E.coli mikrobudur. Mikrobun etki gösterdiği alana göre enfeksiyonun adı değişim gösterebilir.


Akut ve Kronik Prostat Büyümesinde Polen Çayı:
Belirgin etkileri (10 gün) sonunda görülmeye başlar. Hastalık belirtilerinin 10 gün içersinde büyük oranda giderilmesine yardım eder. Aralıksız olarak 3 aylık düzenli kullanımla temel iyileşme sağlanmasında yardımcıdır. Polen Çayı hasar görmüş Prostat bezini iyileştirmede ve bezin fonksiyonlarının yeniden düzenlenmesinde, Böbrekler, Mesane, Rahim ve diğer organlarımızın temizlenmesinde, kişinin sağlık ve enerji kazanmasında, bağışıklık sisteminin güçlenmesinde yardımcıdır. 

DİĞER FONKSİYONLAR:
-) Jinekolojik hastalıklar, (Adet düzensizliği, iltihabik akıntı v.b.)
-) Vücuttaki mikro dolaşım sistemini geliştirmede,
-) Böbrek iltihabı, böbrek kistleri,
-) Mesanenin temizlenmesinde, Mesane Kanserinde ve İdrar yolu kanallarının temizlenmesinde yardımcıdır.
-) Cinsel fonksiyonların geri kazandırılmasında yardımcıdır.
-) Prostatit (Prostat İltihabı) Kronik non-bakteriyel prostatit.

POLEN ÇAYININ İŞLEVLERİ:

Çayda Lahana Poleni tozu ana ham madde olarak belirlenmiştir. Uzak Doğu geleneksel tıbbında doğal antibiyotik olarak tanımlanan Semizotu da buna eklenmiştir. Bunun yanında çayda enfeksiyon giderici özelliğiyle Karahindiba bitkisi bulunmaktadır. Çay etkisini iltihabın ve idrar yapma zorluğunun giderilmesinde, şişliklerin inmesinde ve toksinlerin dışarı atılmasında, ayrıca idrar yapma zorluğu ve diüretik tedavisinde yardımcı olarak gösterir. Üreyi dışarı atmada, vücut ısısını ayarlama ve şişlikleri indirmede, Vücuttan ödemin atılması ve ateş düşürme gibi birçok işlevi yerine getirmede faydalıdır.
Akciğer ve üriner sistem hastalıklarının tedavi sürecinde yardımcı katkıya sahiptir.
Meme, Mesane ve Rahim kanserleri gibi ciddi hastalıkların tedavisinde yardımcı bitkisel karışımdır. Üst solunum yolu enfeksiyonları, bronşit, öksürük, üretral kanal enfeksiyonları tedavisinde, ayrıca vücudun bağışıklık sistemini güçlendirmede, kanamayı ve ağrıyı durdurmada, dokuların jenerasyonu, kılcal damarların genişlemesi ve kan dolaşımının düzenlenmesinde, vücutta bulunan cerahatin dışarı atılmasında yardımcıdır.

POLEN ÇAYININ VÜCUTTAKİ ETKİLEŞİM SİSTEMİ:

Hastalığı oluşturan bakterinin öldürülmesinde ve toksinlerin dışarı atılmasında, vücudun sağlığına kavuşmasında yardımcıdır. Polen Çayı Prostat bezi zarının geçirgenliğini artırarak bitkinin içersindeki bileşenlerin prostat bezine nüfus edip bakterilerin öldürülmesine, alt idrar yoluna fazla kan gitmesine yardım eder. Kanamayı ve kan pıhtılaşmasını önlemede, bezin kanallarda kan dolaşımını arttırmada ve salgıları, metabolitleri ve toksinlerin atılmasında hastalığın belirtilerinin giderilmesinde yardımcıdır.

- Prostat büyümesini durdurarak büyüme sürecinin tersine çevrilmesine yardım eder. Dihidrotestosteron (DHT) sentezini önleyerek salgı bezine ait hücrelerin bölünmesini sağlayan telomerase enziminin faaliyetlerinin engellenmesinde, aşırı büyümüş hücre ve dokuların körelmesini kolaylaştırmada yardımcıdır. Büyümüş olan Prostat Bezi böylece düzenli olarak küçülür. İdrar yapma zorluğu giderilmiş, hasta rahatlamış olur.

Zarar görmüş olan Prostat Bezinin iyileştirilmesi, bezin işlevlerinin ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine yardım eder. Polen çayı bir yandan hastanın Prostat belirtilerini giderip prostat bezindeki dolaşımı düzenlerken, diğer yandan prostatın içersindeki kan dolaşımını da geliştirerek Prostatın ve Anüsün fizyolojik işlevlerinin devam ettirmesini sağlamada yardımcı fonksiyona sahiptir. Bezin içindeki durumu düzenleyecek şekilde 5 Alfa redüktaz enzimini engellemesine ve dihidro testosteron (DHT) düzeyini düşürmeye yardım eder. Bu arada çayın düzenli kullanımıyla bezin içindeki yüksek oranlı çinkonunda etkisiyle eser elementlerin düzeyi ve Prostat salgısının PH değeri ayarlanarak, süperoksit dismutasyonu faaliyetini artırarak, bezenin içindeki immünglobülin işlevini düzenleyen, Prostat Kanserine yakalanma riskini azaltacak şekilde GRO aktivitasyonunu ve DNA sentezini engelleyen retiküloendotelial sistemin fagositoz (fagositlerin kandaki virüsleri, yabancı cisimleri ya da bakterileri öldürme süreci) işlevi artırarak bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine, Prostat Bezinin iyileştirilmesinde, beze işlevinin geri kazandırılmasında yardımcıdır.

Doç. Dr. Rüstem SAVCI
Ürolog.

ARI POLEN ÇAYININ KULLANIMI:
-)Bir süzen poşet çayı 1 su bardağı kaynamış suya ilave edilerek 15-20 dk. demlenmesi      sağlanır.
-)Aç veya tok olarak tüketilebilir.
-)En iyi sonuç elde etmek için günde 4 adet süzen poşet tüketilmesi önerilir.
-)İsteğe bağlı olarak tatlandırıcı ilave edilebilir.
-)1 kutuda 100 adet süzen poşet bulunmaktadır.
-)Kimyasal katkı maddesi içermez.
-)Bakteriyel enfeksiyon geçiren hastalar bu konuda doktorunuza danışınız.
-)HAMİLE BAYANLAR KULLANAMAZ

İLAÇ DEĞİLDİR. YARDIMCI BİTKİSEL KARIŞIMDIR.

 Tarafımızdan satılan ürünlerin hepsi bitkisel gıda takviyesidir. İlaç yerine kullanılamaz. 
Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın 26/08/2009 tarih
ve 0906002048     sayılı izni ile ithal edilmiştir...


Prostat Çayı Resmi Web Sitesi - Tüm Hakları Saklıdır. 2010
Web Tasarım Kodlama WebMedya
Prostat, Prostat büyümesi, Prostat kanseri, prostat tedavi, bitkisel, kanser, psa, sistit, prostatit, kadın hastalıkları, iltihap, ari poleni cayi, prostat cayi, propolis, jinekoloji, akıntı, rahim
Yurtdışı Eğitim