PROSTAT ÇAYI
 
PROSTAT ÇAYI
 
POLEN ÇAYI (SÜZEN DEMLİK POŞET)
Polen Çayı, Avrupa Birliği ve Uzak Doğu ülkelerinde ''Tıbbi Çay'' olarak adlandırılmaktadır. Uzak doğunun bir eyaleti olan Yunnanın tümüyle doğal bitkilerinden seçilmiş bilimsel karışımlardan oluşmaktadır. Southern Dian Herbals ve Yunnan'ın yerli halkının geleneksel formülü temelinde, 20 kişilik Japon ve Çin'li doktorlar tarafından modern yöntemlerle bilimsel olarak hazırlanmıştır. Uzak Doğuda Yunnan eyaleti, zengin bitki çeşitliliğiyle;
''Bitki ve Lezzet Krallığı''
''Çiçek ve Çayın anavatanı''
''Doğal ilaç hazinesi'' olarak ünlenmiştir.

Polen Çayı Bileşenleri:
Purslane %38, Epilobium%25, Taraxacum%27, Polen %8.5, Çay %1.5

PORTULACA OLERACEA: 

Omega-3 yağ asitleri : Purslane  yüksek miktarda  alfa-linolenik asit  içerir (ALA), omega-3 yağ asidi, genellikle sebze, hem de EPA ve DHA az miktarda bulunan, omega-3 yağ asitleri daha çok balıkta (Deniz ürünlerinde) bulunur. Bu esansiyel yağ asidi kalp sağlığını korumada önemli bir rol oynar, kolesterolü ve kan basıncını düzenler, kalp krizi ve felç riskini azaltabilir. Omega-3 yağ asitleri aynı zamanda beyin sağlığını zenginleştirmekte ve depresyon tedavisinde de yararlı olabilmektedir. 

Antioksidanlar : Purslane de kendi antioksidan güçleri olarak bilinen vitamin A, C ve E, yüksektir. Bu yenilebilir ot da iki tanesini içerir  betalain alkaloid  antioksidan olarak hareket pigmentler, beta ve beta-cyanins xanthin'dir.

Vitaminler  ve  mineraller : Purslane kalori ve yağ oranı düşüktür, ama bu ot, demir, magnezyum, kalsiyum, potasyum ve manganez gibi yüksek miktarda diyet mineraller içerir. http://www.motherearthliving.com/natural-health/edible-weeds-101-health-benefits-of-purslane.aspx#ixzz34LuAjTYJ

EPİLOBİUM:
(Universitey of greenwich)
Yüzyıllardır halk hekimliğinde kullanılan, Epilobium Prostat ve İdrar yolları sağlığı için doğal bir destek olarak, son yıllarda batılı ülkeler tarafından ''Yeniden Keşfedilen'' olmuştur. Bazı türler, enzim 5-alfa-reduktaz (Lesuisse,1996) engellenmesi ve bir anti-inflamatuar inhibütörü (Juan et al 1988) olarak işlev gören, özellikle yararlı olarak tespit edilmiştir.
2003 yılında Eczacılık ve Farmakoloji dergisi, özellikle prostat hiperplazisi (BPH) ile ilişkili belirtilerin tedavisinde Epilobium kullanımını destekler. Epilobium Prostat sağlığını ve normal idrara çıkma sıklığını, Normal prostat boyutunu destekler. Düzene sokar.
Epilobium üzerine aşağıdaki bilimsel makale Dr. L. Stephen Coles, MD, Ph,d. tarafından yazılmıştır:
Prostat büyümesi aynı zamanda benign prostat hiperplazisi olarak da bilinen (BPH), erkeklerin önde gelen sağlık endişelerinden biridir. Erkekleri yaşamları boyunce hep etkiler. Sağlıklı normal boyutlu insanın prostat bezi bir cevizden biraz daha büyüktür. Ancak, bu tamamen üretra (dış dünyaya mesaneden idrar taşıyan esnek tüp) çevreleyen bir şekilde yer almaktadır. Prostat bezinin olağandışı konumu idrar akışı zorluğu ve idrarı aralıklarla yapma tam boşaltamama gibi sorunlar aciliyet çözüm duygusuna neden olabilir. Çoğu zaman idrar hafif bir damlama şeklinde olabilir. Bu prostat Büyümesi ve kanalların tıkanma durumunda olduğunu gösterir. Yani idrara çıkma ihtiyacı daha sık olur. Tuvalete gitmek için gecenin ortasında insan daha sık uyanmak zorundadır. Mesane üst sınırı genişledikçe er yada geç bu daralma idrar akışını engellemekle kalmayıp, ciddi karın ağrıları verir. Bu durum erkeklerin prostat endişelerini ve ciddi sorunları gündeme getirir.
Tamamlayıcı ve Alternatif tıp odaklı bir tıp doktoru olarak, hayatı tehdit eden sürece, bitkisel kullanarak çözüm bulmak çok daha iyidir. Reçete edilen tıbbi ilaçların birçok yan etkileri olduğu için oldukça endişe vericidir. Size prostat sağlığı için Epilobiumu  tanıtmak istiyorum.
EPİLOBIUM BİYOLOJİK ÇALIŞMALARI KONGRE ÖZETİ:
1-) Epilobium yaşa bağlı hormon dengesizliği ve oksidatif hasarın sebep olduğu bir endokrin bozukluğu olarak kabul edilen iyi huylu prostat hiperplazisinin tedavisinde (BPH) için kullanılır.
2-) Epilobium obstrüktif, BPH irritasyon belirtileri ve biyolojik eylemi tamamen tespit edildi.
3-) Epilobium (E.Paryiflorum) fitosteroller, flayonoidler (myricetin, guercetin, kaempferol ve glikozitler), fenolik asitler, kateşinler, ellagi ve gallotannins açısından zengindir.
 4-) Epilobium schreb potansiyel biyolojik etkileri: Antioksidan, anti-enflamatuar, enzim-inhibitör ve anti-androjenik etki ile ilgili araştırmalar mevcuttur.

References: [1] Vitalone, A. et al. (2001) Il Farm. 56: 483–489. [2] Schalken, J. (2006) Eur. Urol. Suppl. 5: 729–736. [3] Aydin, A. et al. (2006) Clin. Biochem. 39: 176–179. [4] Hansel R, Rimpler H. (1993) Hagers Handbuch der Pharm. Prax. Springer-Verlag. Germany.

TARAXACUM OFFİCİNALE GİZLİ GÜÇLERİ: 
(Maryland Medikal Sistemi Üniversitesi)
Genel Bakış: 
Taraxacum vitamin A,B,C ve D, yanı sıra Demir, Potasyum ve Çinko gibi minerallerin zengin olduğu bir bitkidir. Geçmişte Karahindiba kökü ve yaprakları karaciğer sorunlarını tedavi etmek için kullanılmıştır. Tarihte ilk kullananlar Kızılderililerdir.
Faydaları:
-) Vitamin A,B,C,D. Demir, Potasyum, Çinko,
-) Geçmişte Karaciğer sorunlarını tedavi etmekte kullanılmıştır.
-) Ödem ve Cilt problemlerinde kullanılmıştır.
-) Mide yanması ve mide problemlerinde kullanılmıştır.
-) Diüretik ve İdrar Söktürücüdür.
-) Vücuttaki fazla sıvıyı atmada faydalıdır.
-) Antioksidan özelliğe sahiptir.
-) İyi huylu kolestrol 'HDL' yi yükselterek, kolestrol ve trigliserid'in normale dönmesine yardımcı olduğu gözlemlenmiştir.
-) Kan şekeri üzerinde olumlu etkiye sahiptir. Dengede tutar.
-) Son bilimsel çalışmalar Taraxacum officinale ekstresinin hastalıklı kanser hücrelerini (Pankreas, kolon kanseri, Lösemi ve melenom) öldürdüğü görüldü. (Sağlıklı hücrelere zarar vermeden)-> http://www.united-academics.org/magazine/health-medicine/the-hidden-powers-of-the-dandelion/
Taracacum Officinale bitkisi geleneksel olarak vücuttaki çok fazla sıvıdan kurtulmak amacıyla, idrar miktarını artırmak için bir diüretik olarak kullanılmıştır. Bu tür sorunlar karaciğer ve yüksek kan basıncı gibi diüretik alanında yardımcı olabilecek pek çok sorun için kullanılmıştır.
Geleneksel Çin tıbbında Taraxacum Officinale enflamasyon veya mide problemleri, apandis ve meme sorunlarını tedavi etmek için kullanılmıştır.
Avrupa'da ateş, çıban, göz problemleri, diyabet ve ishal için kullanılmıştır.
Önemli Not: Safra kesesi, safra taşı sorunları olanlar Taraxacum Officinale bitkisini kullanmadan önce doktoruna danışmalıdır.

ARI POLEN ÇAYININ KULLANIMI:
-)Bir süzen poşet çayı 1 su bardağı kaynamış suya ilave edilerek 15-20 dk. demlenmesi sağlanır.
-)Aç veya tok olarak tüketilebilir.
-)En iyi sonuç elde etmek için günde 8 adet süzen poşet tüketilmesi önerilir.
-)İsteğe bağlı olarak tatlandırıcı ilave edilebilir.
-)1 kutuda 100 adet süzen poşet  bulunmaktadır.
-)Kimyasal katkı maddesi içermez.
-)Bakteriyel enfeksiyon geçiren hastalar bu konuda doktorunuza danışınız.
-)HAMİLE BAYANLAR KULLANAMAZ
                                                                                  

 İlaç Değildir. .... 

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın 26/08/2009 tarih
ve 0906002048 sayılı izni ile ithal edilmiştir...


Prostat Çayı Resmi Web Sitesi - Tüm Hakları Saklıdır. 2010
Web Tasarım Kodlama WebMedya
Prostat, Prostat büyümesi, Prostat kanseri, prostat tedavi, bitkisel, kanser, psa, sistit, prostatit, kadın hastalıkları, iltihap, ari poleni cayi, prostat cayi, propolis, jinekoloji, akıntı, rahim
Yurtdışı Eğitim